Mata powietrzna i jej zastosowanie

mata powietrzna

Mata powietrzna i inne wypełniacze

Wysyłając w paczce różne przedmioty należy je odpowiednio zabezpieczyć. Kiedyś jako wypełniacz do pakowania używano styropianu lub w przypadku tańszych przesyłek – starych gazet. Jednak w dzisiejszych czasach nie tylko jest to mało praktyczne, ale również nieestetyczne. Tutaj pojawiają się nowoczesne wypełniacze do paczek, które pozwalają na szybkie i estetyczne pakowanie produktów. Zarazem nie mają ograniczeń odnośnie kształtu zawartości. Bowiem do wykorzystania jest również mata powietrzna.
Gdy firma wysyła masowo produkty może wykorzystać wypełniacze powietrzne. Zarówno jako materiał zabezpieczający przed zniszczeniem jak i izolujący termicznie. Ten element skutecznie chroni przed wstrząsami, naciskiem, bądź gwałtownymi uderzeniami. Dlatego jest to idealny materiał do zabezpieczenia podczas transportu produktów wytworzonych ze szkła, czy do bardzo delikatnej elektroniki. Pozwala to zaoszczędzić na warstwach opakowań.

Ekologia przede wszystkim

Jednocześnie w obecnym świecie liczy się również to, że folia biodegradowalna do pakowania jest produktem ekologicznym. Istnieje zatem możliwość wyrzucenia takiego opakowania bez martwienia się o środowisko naturalne. Przy czym dodatkowym aspektem jest możliwość użycia wypełnienia typu mata powietrzna po raz kolejny. Najczęściej dzieje się to w przypadku gdy firmy przesyłają produkty zwrotnie.

Własne urządzenie lub zewnętrzny dostawca

W przypadku, gdy firma wytwarzająca produkt ma duże zapotrzebowanie na wypełniacze, może sobie zarazem pozwolić na zakup urządzenia wytwarzającego poduszki powietrzne do paczek. Taka strategia otwiera możliwości skrócenia procesu przesyłki, a zarazem uniezależnienia od zewnętrznego producenta dostarczającego wypełniacz do pakowania. Dodatkowo pozwala to producentowi zaoszczędzić miejsce magazynowe ograniczając koszty. Folia do pakowania paczek może być różnej wielkości. Pozwala to pakować zarówno produkty o gabarytach kilkumetrowych maszyn lub dużych produktów ceramicznych, jak również drobnej elektroniki takiej jak zegarki typu smartwatch oraz telefony komórkowe. Można zatem śmiało powiedzieć, że w obecnym okresie wypełniacze do kartonów są najbardziej uniwersalnym produktem pozwalającym zabezpieczyć przesyłki nieomal dowolnego rodzaju czy kształtu.