Drobne AGD – jak bezpiecznie pakować?

drobne AGD

Drobne AGD wymagające zapakowania

W domach znajdziemy najróżniejsze drobne AGD – od wyposażenia kuchni, aż po maszynki do włosów. Składają się one z wielu elementów, najczęściej plastikowych i szklanych. Nie należą do najtrwalszych i odpornych na uszkodzenia. Obudowy z tworzyw sztucznych łatwo połamać. Z wielu powodów takie nowe lub powystawowe AGD chcemy zapakować. Może to być chęć przechowania chwilowo niepotrzebnego urządzenia bądź jego sprzedaż wysyłkowa. Niezależnie od motywacji, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do pakowania. Taśma pakowa, to najczęściej za mało, aby móc odpowiednio przygotować bezpieczne opakowanie.

Przechowywanie i wysyłanie delikatnych przedmiotów

Instrukcja obsługi może wydawać się zbędna w procesie pakowania. Niemniej jednak, producenci często zamieszczają tam informacje odnośnie odpowiedniego przechowywania. Może się okazać, że ekspres do kawy nie może być przechowywany na nieogrzewanym strychu z uwagi na elektronikę wrażliwą na niską temperaturę.

Od dawna prawo konsumenckie nie nakłada obowiązku posiadania oryginalnego opakowania w przypadku reklamacji. Nie oznacza to jednak, że owe opakowanie jest niepotrzebne. Co prawda zabiera sporo cennego miejsca. Jednak w razie chęci sprzedaży urządzenia, będzie to najbezpieczniejszy karton do wysyłki. Blender kielichowy będzie doskonale chroniony przez dołączone przez producenta styropianowe wytłoczki. Znajdzie się w nich miejsce na szklany dzbanek oraz akcesoria dodatkowe.

Nie zawsze posiadamy oryginalne opakowanie, ale nie oznacza to, że bezpieczne pakowanie będzie niemożliwe. Odpowiedniej wielkości karton, a także poduszki powietrzne do paczek wystarczą, aby zabezpieczyć delikatne elementy. Trzeba jednak zachować przy tym uwagę, oddzielając luźne elementy oraz oddzielnie pakując wszelkie przewody i dodatkowe akcesoria. Nawet bowiem najlepsza folia bąbelkowa nie ochroni ocierających się o siebie części.

Zaklejanie i oznaczanie

Kiedy zawartość jest właściwie zapakowana i unieruchomiona w kartonie, konieczne jest zamknięcie opakowania, aby zakończyć pakowanie Bydgoszcz. Warto przy tym zainwestować w dobrej jakości taśmę klejącą. Nieodpowiedni klej na niskie temperatury może spowodować odklejenie się taśmy i uszkodzenie sprzętu. Nie trzeba wiele, aby opiekacz wypadł z opakowania i uległ uszkodzeniu.
Przygotowując drobne AGD do przechowywania w domu, nie można zapomnieć o wyraźnym oznaczeniu zawartości. Wszystko po to, aby nie otwierać opakowania w międzyczasie, szukając innych przedmiotów. Z kolei paczka do wysyłki powinna mieć naklejki o delikatnej zawartości lub z ostrzeżeniem „nie rzucać”.